Fotorelacja z Dnia Pracownika Socjalnego

Dnia 22 listopada 2021 r. w auli „Auditorium Maximum” Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie odbyło się Seminarium Naukowe z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pt.: „Ziemia Częstochowska strategie i kierunki rozwoju lokalnych społeczności – usługi społeczne jako wyzwanie”.
Uroczystość rozpoczęła Jej Magnificencja Rektor UJD prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska.

Mieliśmy zaszczyt gościć Pawła Wdówika Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Senatora RP dra Ryszarda Majera, prof. UJD. Ponadto w seminarium uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracownicy socjalni oraz pracownicy Uniwersytetu.

Liczni zgromadzeni wysłuchali również prelekcji dr Marioli Mirowskiej, Prof UJD – Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Marię Włodarczyk Wójta Gminy Dąbrowa Zielona oraz Martę Goldsztajn Dyrektora Fundacji Oczami Brata. Całość umilił poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wąsoszu.

Wydarzenie zostało opisane na stronie internetowej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.