Dzień Otwarty w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Dzień Otwarty Uniwersytetu im. Jana Długosza trwa. Działalność naszego Biura poznają kolejne grupy tegorocznych  maturzystów. Zapraszamy wszystkich kandydatów, którzy chcą podjąć studia a nie wiedzą czy stan zdrowia będzie im pozwalał na efektywną naukę. Odpowiemy na te wątpliwości, wskażemy jakie adaptacje procesu kształcenia można wdrożyć, jaką pomoc student może otrzymać. Doradzimy jaki kierunek wybrać.

Każdego kandydata, przyszłego studenta wspomagamy indywidualnie, dopasowując adaptacje czy wsparcie w specjalistyczny sprzęt kompensacyjny do jego potrzeb. Dysponujemy wsparciem psychologicznym, asystenturą i doradztwem edukacyjnym. Możemy pomóc w adaptacji materiałów dydaktycznych. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie realizuje europejski model interaktywnego traktowania niepełnosprawności, zgodnie z którym każda osoba, niezależnie od dysfunkcji zdrowotnych może kształcić się na poziomie wyższym. Dążymy do zapewnienia pełnej dostępności, stwarzając warunki do pełnego uczestnictwa osób ze szczególnymi potrzebami we wszystkich wymiarach życia akademickiego. Kandydaci mogą wybrać dowolny kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami. Uniwersytet nie wprowadza żadnych ograniczeń w wyborze studiów związanych ze stanem zdrowia kandydata.