Nowa oferta zajęć dla studentów

pionki na szachownicy, w tle student

Serdecznie zapraszamy studentów z niepełnosprawnościami Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie (dalej: UJD) na skorzystanie z oferty dodatkowych zajęć dotyczących nauki języków obcych oraz wychowania fizycznego. Zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej w wersji pdf i docx.

Prosimy o bezpośrednie złożenie wypełnionego formularza w Biurze ds. osób z niepełnosprawnościami, lub za pośrednictwem e-mail: bon@ujd.edu.pl.

Zajęcia z języka obcego

Zajęcia kompensacyjne z języka obcego na poziomie B1 dla studentów rozpoczynających studia
lub
napotykających na trudności w uczeniu się języka na poziome B2 (zajęcia z lektoratu realizowane są wyłącznie na poziomie B2).

Zajęcia z języka obcego (głównie angielskiego, ale również niemieckiego lub rosyjskiego w zależności od potrzeb studentów) w wymiarze godzin 30 w semestrze, przez 2 semestry 4 grupy (w okresie 1 roku akademickiego).
Liczba studentów objętych wsparciem 8 osób.

Liczba osób w grupie 1 (lub 2 ale wyłącznie w przypadku gdy jest to możliwe, podobny zakres niepełnosprawności, podobne potrzeby).

Zajęcia kompensacyjne z języka na poziomie B1 umożliwiłyby nadrobienie ewentualnych zaległości słownikowych lub gramatycznych, przeprowadzenie ćwiczeń konwersatoryjnych lub innej pomocy zależnej od indywidualnych potrzeb uczestnika, oraz przygotowanie do zajęć w ramach lektoratu na poziomie B2.

W trakcie zajęć wykorzystywany będzie nowoczesny sprzęt komputerowy i oprogramowanie zakupiony w ramach projektu.

4 grupy x 2 semestry x 30h = 240h

Zajęcia z wychowania fizycznego

Planowane zajęcia skierowane są do wszystkich osób z niepełnosprawnościami studiujących w UJD, przez cały okres trwania studiów:

1. Trening funkcjonalny dla osób z niepełnosprawnością
    Miejsce zajęć: siłownia Akademickiego Centrum Sportowego UJD
    Ilość godzin: 120 (zajęcia po 2 godziny dydaktyczne, dwa razy w tygodniu, w semestrze zimowym i letnim)
  2. Gry klubowe dla osób z niepełnosprawnością
    Miejsce zajęć: sala gier klubowych Akademickiego Centrum Sportowego UJD

Razem: 240 godzin dydaktycznych. Zajęcia te prowadzić będzie 3 przeszkolonych pracowników UJD.

W trakcie zajęć wykorzystywany będzie nowoczesny sprzęt treningowy i do gier klubowych zakupiony w projekcie.

Zajęcia organizowane i finansowane w ramach projektu „Uniwersytet dostępny. Program wsparcia zmian organizacyjnych i podnoszenia kompetencji kadry z zakresu niepełnosprawności w UJD” POWR.03.05.00-00-A037/1

logotypy europejskie
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.