Wsparcie dla studentów ostatniego roku

Osoby z niepełnosprawnościami posiadające aktualne orzeczenie o znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia i są absolwentami szkoły wyższej (do 5 lat od ukończenia) lub realizują ostatni rok nauki w szkole wyższej.

Oferowane wsparcie

• opracowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD), z uwzględnieniem czynników osobowych i środowiskowych;
  • poradnictwo psychologiczne;
  • poradnictwo zawodowe;
  • doradztwo zawodowe;
  • wsparcie trenera zatrudnienia wspomaganego (w tym wparcie indywidualne, zatrudnienie oraz monitoring zatrudnienia);
  • bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu i doborze ofert pracy;
  • bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu i doborze kursów zawodowych;
  • bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu i doborze staży zawodowych;
  • udział w szkoleniu zawodowym zmierzającym do podniesieniu lub zmiany kwalifikacji zawodowych;
  • odbycie płatnego stażu zawodowego trwającego 3 miesiące;
  • dodatek motywacyjny max. do 12 miesięcy

Więcej informacji na temat projektu dostępne są na stronie internetowej www.stowarzyszenie-klucz.pl.

Ulotka projektu: ABSOLWENT—>PRACA^STABILIZACJA.