Szkolenie dotyczące świadomości zaburzeń psychicznych

W dniach 1-2 czerwca 2023 roku odbyła się pierwsza tegoroczna edycja organizowanego przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami szkolenia dotyczącego świadomości zaburzeń psychicznych. Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności rozpoznawania symptomów zaburzeń psychicznych u osób dorosłych, szczególnie w sytuacjach dotyczących życia akademickiego i komunikacji społecznej, aby móc właściwie reagować na trudne sytuacje i udzielać odpowiedniego wsparcia. Szkolenie było poświęcone m.in. depresji, stanom lękowym i zaburzeniom odżywiania.

Pierwszy dzień szkolenia przeprowadzony był w formie prelekcji i wykładu interaktywnego dla wszystkich uczestników szkolenia, natomiast w drugim dniu zajęcia odbywały się w dwóch grupach w formie warsztatowej. W pierwszym dniu szkolenia prelegentem była Pani Kamila Grochowina – psycholog, pedagog, coach i doradca zawodowy, prezes Polskiego Centrum Heurystyki. W drugim dniu do Pani Kamili Grochowiny dołączyła Pani Marzena Skrobarczyk – psycholog, pedagog, psychoterapueta w nurcie poznawczo-behawiolralnym oraz terapeuta II stopnia integracji sensorycznej.

Zajęcia przebiegały w bardzo dobrej atmosferze. Wiedza przekazywana była w atrakcyjny sposób; wzbogacana odpowiednimi przykładami z życia, tematycznymi dyskusjami oraz interaktywnymi ćwiczeniami. Studenci uczestniczący w zajęciach bardzo wysoko ocenili poziom szkolenia, co poświadczone zostało opiniami wyrażonymi w ankiecie ewaluacyjnej wypełnianej anonimowo na zakończenie szkolenia:

„Świetny kontakt Pani prowadzącej z słuchaczami, fachowe podejście, miła atmosfera.”

„Bardzo szczegółowe, obrazujące przykłady z życia.”

„Dużo przykładów, ciekawe materiały, charyzmatyczna prowadząca.”