Szkolenia z dostępności cyfrowej

Serwis www.gov.pl prowadzi bezpłatne szkolenia dotyczące tworzenia treści, projektowania i programowania stron internetowych i aplikacji mobilnych dostępnych cyfrowo.  

Prowadzone są regularne szkolenia w tym zakresie pracowników podmiotów publicznych oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Szkolenia wynikają z ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Forma i czas trwania szkoleń

Forma szkoleń jest przeprowadzana tylko zdalnie. Mają one formę wykładów, z możliwością zadawania pytań trenerowi. Szkolenia odbywają w godzinach 9:00 – 12:00.

Szkolenia zaplanowane w 2022 r.

  • 10 maja – Tworzenie dostępnych cyfrowo stron internetowych Kliknij 10 maja, aby dołączyć do szkolenia
  • 14 czerwca – Tworzenie dostępnych cyfrowo treści w mediach społecznościowych
  • 13 września – Zarządzanie dostępnością cyfrową w podmiocie publicznym i organizacji
  • 11 października – Dostępność cyfrowa treści graficznych i multimediów
  • 8 listopada – Tworzenie dostępnych cyfrowo dokumentów
  • 13 grudnia – Zrozumiałość i prosty język

Weź udział w szkoleniu!

Procedura została uproszczona i nie trzeba się wcześniej rejestrować na szkolenie.
Szkolenia odbywają się za pośrednictwem narzędzia MS Teams (wersja przeglądarkowa tego narzędzia lub aplikacja MS Teams).
Organizator zapewnia szczególne formy wsparcia lub przygotowania materiałów w określonej formie. Aby zapewnić takie dostosowanie poinformuj Go o tym co najmniej 2 tygodnie przed szkoleniem.

Zapraszamy także na Dostępne środy

W ostatnią środę każdego miesiąca, on-line, od 12:00 do 13:30 rozmawiamy o dostępności cyfrowej i odpowiadamy na pytania zadawane na żywo.
Spotkanie prowadzi jeden z naszych specjalistów ds. dostępności cyfrowej. Pytanie można zadać głosowo lub na czacie. Szczegóły i terminy najbliższych Dostępnych śród.

źródło: gov.pl

Źródło: www.gov.pl, Serwis Rzeczpospolitej Polskiej, Dostępność cyfrowa