Relacja z Sympozjum Naukowego „Bez barier – sytuacja osób z niepełnosprawnościami”

W dniu wczorajszym, tj.: 17 kwietnia 2024 r. w Auli Humanitatis Wydziału Humanistycznego UJD odbyło się Sympozjum Naukowe „Bez barier – sytuacja osób z niepełnosprawnościami”. Frekwencja jak zwykle dopisała. Zaproszonych Gośi oraz Prelegentów powitali: JM Rektor UJD w Częstochowie, prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, UJD w Częstochowie, prof. dr hab. Janusz Kapuśniak.

Wśród zaproszonych gości można było wysłuchać:
• Pawła Bilskiego Prezesa i Fundatora Fundacji Oczami Brata
• Małgorzatę Mruszczyk Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie
• Magdalenę Paluszkiewicz dr hab., prof. UŁ, Zakładu Prawa Ubezpieczeń Społecznych i Polityki Społecznej, Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Łódzki
• Piotra Rogalskiego Specjalistę ds. Sportu Olimpiad Specjalnych Polska
• Adriana Staroniek Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Woźnikach
• Grzegorza Wójkowskiego Prezesa Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides
• Monikę Wyszyńską-Rakowską Pełnomocniczkę Rzecznika Praw Obywatelskich ds. osób z niepełnosprawnościami.

Wśród Prelegentów nie zabrakło również wystąpienia dr Marioli Mirowskiej, prof. UJD, Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami, dotyczącego roli i działania BON w procesie kształcenia studentów ze szczególnymi potrzebami zdrowotnymi.

Sympozjum uświetnił autorski mini koncert „Procesy życiowe” Łukasza Krasiejko (absolwenta Politechniki Częstochowskiej) i Maksyma Bartczaka (absolwenta UJD).

Z lewej baner Interdyscyplinarnego Centrum Naukowo - Badawczego. Z prawej strony baner COLOURS.
Z lewej strony Łukasz Krasiejko śpiewa i gra na gitarze. Z prawej strony Maksym Bartczak śpiewa i gra na gitarze
Fot. Mini Koncert Maksyma Bartczaka i Łukasza Krasiejko