Międzynarodowy konkurs Typhlo&Tactus 2024

Sz. Państwo,

Zapraszam do zapoznania się z załączoną informacją o międzynarodowym konkursie  Typhlo&Tactus 2024 – dla autorów/twórców  książek  z dotykowymi ilustracjami dla dzieci niewidomych i słabowidzących (ulotka dwustronna A5 i plik RTF z tekstem ulotki.)

Ulotka informująca o konkursie Typhlo&Tactus 2024. Oryginał A5, wydruk dwustronny.

Ozdobnik: Książka z drobnymi elementami graficznymi pomiędzy otwierającymi się stronami (kropki, spirale, figury geometryczne). Napis: Konkurs Typhlo&Tactus Polska 2024.

Tekst: Po włoskiej edycji konkursu – czas na Polskę! Następny międzynarodowy  konkursu  Typhlo&Tactus odbędzie się w Lublinie w dniach 6 – 8 X 2024. Wśród 23 krajów uczestniczących w konkursie po raz pierwszy gościć będziemy Ukrainę. Konkursowi towarzyszyć będą wystawy, warsztaty i inne działania, których celem jest zwiększenie dostępności i atrakcyjności książek dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Termin nadsyłania książek: 31 maja 2024. Szczegóły dotyczące konkursu, przykłady książek z dotykowymi ilustracjami, sposoby ich tworzenia można znaleźć na stronie www.tactuspoland.eu

Strona 2.

Ozdobniki: Miniatury zdjęć fragmentów ilustracji z książek z poprzednich konkursów. Napis: Czekamy na wasze książki.

Tekst: Już teraz można zgłaszać chęć udziału w konkursie, wysyłając wiadomość na adres: kontakt@tactuspoland.eu. Umożliwi to przekazywanie na bieżąco przydatnych informacji i komunikatów nadsyłanych przez  Les Doigts Qui Rêvent – pomysłodawcy i głównego organizatora konkursu.

dr hab. Bogusław Marek, OBE, Przedstawiciel Typhlo&Tactus w Polsce.

Pod spodem:

Logotypy polskich partnerów: KUL CAN; Galeria Labirynt; Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL; Wydział Artystyczny UMCS; Wydział Pedagogiki UMCS; Texture Sp.z o.o.

Logotypy międzynarodowych organizacji założycielskich: Francja – Les Doigts Qui Rêvent; Polska – Hungry Fingers; Włochy – Fondazione Robert Hollman i Pro Ciechi ONLUS; Republika Czeska – KHK; Holandia – VISIO;  Wielka Brytania – Clear Vision; Belgia – EGLA.