Webinar „Badanie i monitorowanie dostępności cyfrowej uczelni przy pomocy narzędzia Blackboard Ally”

W imieniu PCG Academia i naszego partnera firmy Kinaole zapraszamy na webinar poświęcony: „Badaniu i monitorowaniu dostępności cyfrowej uczelni przy pomocy narzędzia Blackboard Ally„, który odbędzie się już 21 kwietnia o godzinie 13:00. Podczas webinaru ekspert do spraw dostępności Piotr Źrołka opowie o tym, w jaki sposób uczelnie mogą:

• weryfikować dostępność materiałów dydaktycznych i stron internetowych;
  • identyfikować znajdujące się w ich obrębie bariery dla osób niepełnosprawnych;
  • automatyzować pracę związaną z konwersją materiałów na alternatywne formaty.

Zapytamy też eksperta, które z błędów z zakresu braku dostępności występują najczęściej i podpowiemy w jaki sposób można je wyeliminować.

W drugiej części webinaru zaprezentujemy narzędzia Blackboard Ally i Ally for Websites, wspierające dostępność materiałów dydaktycznych i stron internetowych. Narzędzia te informują dydaktyków o dostępności materiałów dydaktycznych umieszczanych przez nich na platformie e-learningowej, a redaktorów stron – o dostępności publikowanych przez nich treści internetowych. Ally udziela również informacji zwrotnych odnośnie zidentyfikowanych błędów, stanowiących bariery dla osób z niepełnosprawnościami, oraz wskazówek jak te błędy wyeliminować.

Dodatkowo rozwiązania umożliwiają zautomatyzowane generowanie alternatywnych formatów dla dokumentów i treści kursów na platformach e-learninowych i stronach internetowych, takich jak m.in.: format audio, elektroniczny brajl, czy PDF powstały po procesie OCR. Dzięki temu studenci oraz osoby odwiedzający stronę mogą zapoznać się z treściami dydaktycznymi i informacjami w wybrany przez siebie sposób, bez konieczności dodatkowych działań po stronie pracowników uczelni.

Rejestracja i zapisy na webinar odbywają się za pośrednictwem strony internetowej PCG pod adresem: www.pcgacademia.pl/wydarzenia.