Seminarium „Współpraca Uczelni Dostępnych 2.0”

Grupa uczestników seminarium na tle sali senatu politechniki częstochowskiej
Uczestnicy Seminarium
Fot. dr inż. Tomasz Geisler, prof. PCz

15 września 2022 roku w Sali Senatu Politechniki Częstochowskiej odbyło się seminarium „Współpraca Uczelni Dostępnych 2.0” realizowane w ramach projektu „Politechnika Częstochowska Uczelnią Dostępną”.

W seminarium wzięły udział władze Politechniki Częstochowskiej oraz przedstawiciele uczelni, instytucji i stowarzyszeń, z którymi Politechnika współpracuje w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (OzN).

Z ramienia Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w spotkaniu, jako prelegent, uczestniczyła kierownik projektu „Uniwersytet dostępny. Program wsparcia zmian organizacyjnych i podnoszenia kompetencji kadry z zakresu niepełnosprawności w UJD”, dr Anna Irasiak, a także asystenci edukacyjni BON: mgr Olga Stawska i mgr Andrzej Zembik.

Spotkanie pozwoliło na wymianę doświadczeń dotyczących problemów, z jakimi spotykają się osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności w środowisku akademickim.

Po zakończeniu seminarium miało również miejsce zwiedzanie Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Częstochowskiej przy ul. Akademickiej 5.